Aktualności

Tomek Dudek w reprezentacji Polski

Nasz zawodimage1 (3)nik Tomasz Dudek został powołany do reprezentowania Polski na eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 16.

W składzie znalazł się również Daniel Michalski i Karol Paluch. Trenerem opiekującym się chłopcami był Piotr Żurawiecki. Chłopcy rywalizowali we francuskim miasteczku Cholet we Francji.
Dzięki bardzo wysokiemu rankingowi Polska ekipa została rozstawiona z numerem jeden i w pierwszej rundzie mieli wolny los. W półfinale niestety nie sprostali reprezentacji Belgii. Tomek uległ Maximowi Verbovenowi 1/6 2/6, Daniel Michalski wygrał z Fredericiem Jacobsem 6/4 7/6 (5), debel Michalski/Paluch przegrali z parą Verboven/Jacobs
7/6 (5) 3/6 3/10.

W meczu o trzecie miejsce drużyna z Polski zmierzyła sie z ekipą gospodarzy. W pierwszym meczu Karol Paluch uległ Maxencowi Beaugeowi 6/4 1/6 3/6, w drugim meczu Daniel Michalski pokonał Clementa Tabura, debel Dudek/Michalski wygrali z parą Angel/Beauge 7/5 6/4.
Niestety tylko dwie drużyny bezpośrednio dostają się do turnieju finałowego. Chłopcy w turnieju eliminacyjnym zajęli trzecie miejsce wiec nie awansowali, ale i tak gratulujemy im sukcesu.