Aktualności

Sukcesy najmłodszych w turniejach Tenis 10

W styIMG_6097czniu odbyło się kilka turniejów Tenis 10, w których bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki WTS Orzeł.

IMG_6101

W Święto Trzech Króli na kortach MKT Łódź odbył się turniej o puchar braci Nowickich. Udanie zaprezentowała się w nim Maja Kowalik (2008). W pierwszej fazie turnieju Majka wygrała obydwa mecze, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowała do fazy finałowej. Tam niestety musiała uznać wyższość starszych przeciwniczek i ostatecznie zajęła 3 miejsce w turnieju.

Następnie w dniach 21- 22 stycznia Julia Teuchmann (2007) oraz Maja wybrały się na turniej organizowany przez klub KT Break. Dziewczynki rywalizowały w dwóch grupach. Julia zajęła pierwsze miejsce w grupie wygrywając kolejno z Zuzia Zembrzuską 6/2, Patrycją Bok 6/2 oraz Oliwią Klimas 6/0. Natomiast Majka awansowała do półfinału z drugiego miejsca. W pierwszym meczu pokonała Aniele Zeszutę 6/1, następnie przegrała 2/6 z Mają Wróbel. W meczu o wyjście z grupy nasza zawodniczka rywalizował z Wiktorią Chmielewską, z którą wygrała pierwszy raz w życiu stosunkiem 6/4.

W mIMG_6099eczu półfinałowym zawodniczki WTS Orzeł stanęły naprzeciw siebie. Tym razem wygrała starsza z nich wynikiem 4/2 4/0. W meczu o złoto Jula rywalizowała z Mają Wróbel. Pierwszego seta wygrała Maja  4/2, a w drugim secie prowadziła już 3/2 oraz miała piłkę meczową. Jula jednak się nie poddała i doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała 7/3. Trzeciego seta i tym samym cały mecz wygrała Julka 10/7.

Ostatnim styczniowym turniejem, na którym wystąpiły nasze dwie zawodniczki – Alicja Koczocik (2007) i Julia Teuchmann (2007), był Legia Tennis 10 Cup.
W pierwszej rundzie dziewczynki miały wolny los. W II rundzie Julka wygrała z Michaliną Sobol 4/2 4/0, a Ala zIMG_6098 Roksaną Kapuścińską 4/3 (4) 3/4 (2) 10/5. W ćwierćfinale Julka pokonała Wiktorię Chmielewska 4/0 4/3 (1), natomiast Ala Aleksandrę Jopek 4/3 (3) 4/0. W meczach półfinałowych również lepsze okazały się zawodniczki WTS Orzeł. Jula rywalizowała z Natalią Chylińską, z którą przy wyniku 3/3 obroniła piłkę setową i wygrała 4/3 (6) 4/2. Przeciwniczką Alicji była Viktoria Grabowska. Po wygraniu pierwszej partii 4/2 Ala w drugim secie miała już piłki meczowe. Niestety zawodniczce ST Tie break udało się wyjść z opresji i wygrać seta w 4/3 (7). W trzeciej odsłonie zdecydowanie lepsza była już Alicja i zakończyła mecz stosunkiem 10/4.

Tym samym finał turnieju Legia Tennis 10 Cup był wewnętrzną sprawą zawodniczek WTS Orzeł.W finale dziewczynki zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Mecz obfitował w wiele pięknych zagrań i zwrotów akcji a obie zawodniczki walczyły do ostatniej piłki. W pierwszym secie Julia przegrywając 1/3 w gemach wygrała seta 7/3 w tie breaku. Drugą partię stosunkiem 4/0 wygrała Alicja.  W super tie breaku lepsza okazała się również Ala pokonując swoją klubową koleżankę 10/5.

Gratulujemy wyników i mamy nadzieję, że tak dobrze rozpoczęty rok 2017 przyniesie Wam jeszcze więcej sukcesów.